Ma造 Konkurs Recytatorski "Julian Tuwim - Czarodziej S這wa"

W 2013 roku przypada豉 60 rocznica 鄉ierci i stulecie debiutu poetyckiego Juliana Tuwima. Rocznice s okazj do oddania ho責u poecie, kt鏎y kszta速owa j瞛yk, wyobra幡i i wra磧iwo嗆 spo貫czn Polak闚, ucz帷 ich poczucia humoru i daj帷 przyk豉d optymizmu w codziennym 篡ciu.

Z tej okazji w 鈔od 16 kwietnia 2014 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Ch豉niowie odby si Ma造 Konkurs Recytatorski zatytu這wany "JULIAN TUWIM - CZARODZIEJ SΜWA".

Organizatorkami konkursu, kt鏎y cieszy si popularno軼i w鈔鏚 najm這dszych uczni闚 by造 wychowawczynie klas 0 -III: p. Bo瞠na Kwiatkowska, p. Maria Koprucha, p. Renata Rz康 i p. Anna Chmura.

Celem konkursu by這:

- rozwijanie zdolno軼i recytatorskich uczni闚,

- promowanie poezji Juliana Tuwima w鈔鏚 dzieci,

- popularyzacja szeroko rozumianej kultury s這wa,

- uwra磧iwienie na pi瘯no poezji,

- nabywanie do鈍iadczenia w wyst徙ieniach publicznych,

- prezentacja umiej皻no軼i uczni闚.

W konkursie wzi瘭i udzia uczniowie z klas 0 - III. Najm這dsi aktorzy naszej szko造 na otwarcie spotkania przedstawili inscenizacj wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Dzieci mia造 barwne stroje, ciekawe rekwizyty i z dzieci璚ym humorem odtwarza造 role z tekstu. Uczestnicy konkursu z wielkim zaanga穎waniem deklamowali przygotowane przez siebie wiersze, prezentuj帷 wysoki poziom artystyczny. Publiczno嗆, kt鏎 wsp馧tworzyli rodzice oklaskiwa豉 gromkimi brawami wszystkich uczestnik闚. Wiersze by造 ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Dwuosobowe jury: pani dyrektor szko造 Marta Magier i pani Dorota Kie豚asa wys逝cha造 18 uczestnik闚, kt鏎zy doskonale recytowali najwspanialsze wiersze wyj徠kowego poety.

Na ocen jury mia造 wp造w nast瘼uj帷e czynniki:

- dob鏎 wiersza dostosowanego do wieku dziecka,

- dykcja i wyrazisto嗆,

- wyra瘸nie emocji,

- tempo,

- si豉 g這su,

- og鏊ny wyraz artystyczny.

Po zako鎍zeniu cz窷ci oficjalnej komisja uda豉 si na narad. Jury wy這ni這 nast瘼uj帷ych zwyci瞛c闚:

I miejsce - Konrad Berbe - klasa I

II miejsce - Julia Kwieci雟ka - klasa II

III miejsce - Amelia Jonasz - klasa I

Wyr騜nienia przyznano nast瘼uj帷ym osobom:

Patryk Czop - klasa I

Kacper Kr鏊 - klasa II

Ewelina Magier - klasa II

Ma貪orzata Chwa貫k - klasa III

Laureaci konkursu oraz uczniowie wyr騜nieni otrzymali nagrody ksi捫kowe.

Na pochwa喚 zas逝guj trzy uczennice z klasy 0, kt鏎e pi瘯nie deklamowa造 wiersze Juliana Tuwima, za co zosta造 uhonorowane tak瞠 nagrodami ksi捫kowymi. Inni recytatorzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspania貫go wyst瘼u i 篡czymy wielu sukces闚 podczas kolejnych scenicznych prezentacji.

Zwyci瞛com gratulujemy!

Ilo嗆 ods這n