Konkurs Literacki "Mój Anioł" rozstrzygnięty!

3 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00 w Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego "Mój Anioł". Uroczystość ta zbiegła się z promocją kolejnego numeru czasopisma artystycznego "Nestor". Z tego względu atmosfera była bardzo uroczysta i podniosła.

Ideą konkursu było napisanie wiersza lub tekstu prozatorskiego na temat osobistego wyrażenia odczuć, jakie wywiera wiara w dobrego opiekuna.

Wszystkie prace zostały ocenione w 3 kategoriach:

1. Uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej.

2. Uczniowie klas I-III gimnazjum.

3. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Nagrodę główną w pierwszej kategorii za tekst prozatorski otrzymała uczennica naszej szkoły Weronika Magier z klasy V pod kierunkiem pani Doroty Kiełbasa.

Nasza autorka w swoim opowiadaniu wspomina panią Agnieszkę Bartosiak, wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły, która zmarła w 2012 r. Pisze o tym, jakim była człowiekiem i o tym, jak zapamiętali ją jej uczniowie.

Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.