Mikołajki 2011

W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który niesie wiele radości, zabawy i upominków - to 6 grudnia, tzw. Mikołajki.

Na ten dzień czekają wszystkie dzieci. Naszą szkołę odwiedził w tym dniu św. Mikołaj. Ubrany był według tradycji katolickiej w czapkę biskupią, zwaną infułą i wspierał się laską. Wśród dzieci wzbudził zaciekawienie, gdyż najczęściej spotykały się z innym obrazem Mikołaja. Później była okazja poznania historii prawdziwego św. Mikołaja - biskupa Miry, który kierował się ewangeliczną zasadą dawania jałmużny i czynienia dobra bez rozgłosu.

Podczas wizyty w każdej klasie Mikołaj rozmawiał z dziećmi i obdarowywał wszystkich prezentami. W zamian dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki.

Dziękujemy Ci Mikołaju i już niecierpliwie czekamy na kolejną wizytę za rok!