Pierwszy Dzień Wiosny

Tradycyjnie, dnia 21 marca, na wesoło i kolorowo, uroczyście powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, żegnając Zimę!

Uczniowie klas IV - VI pod okiem nauczyciela przyrody Pani Justyny Szymaniak przygotowali występ artystyczny pt. "Witaj Wiosno", na którym wierszami, śpiewem i skeczami powitali wiosnę. Ubrani w barwne stroje, adekwatnie do odgrywanej w sztuce roli, zabawiali widownię. Dodatkowo, uczniowie klasy IV, podczas zajęć koła przyrodniczego, wykonali specjalnie na ten dzień Marzanny, które według tradycji, po występie zostały wyniesione ze szkoły i spalone na specjalnie do tego celu wyznaczonym miejscu, na znak przepędzenia zimy.

Nie był to zwykły dzień, w rolę nauczycieli wcielili się uczniowie, przekonując się na własnej skórze jak trudnym jest ten zawód.

Wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom, bardzo podobał się Pierwszy Dzień Wiosny, a uczniowie już z niecierpliwością wyczekują pierwszych wiosennych wycieczek.