Spotkanie z Celinką i Pikusiem - mieszkańcami zamojskiego ZOO

25 lutego 2014 roku gościliśmy w naszej szkole panią Anetę Szlachta - pracownika ZOO w Zamościu. W spotkaniu brali udział uczniowie klas 0 - VI. Pani Aneta przedstawiła prezentację multimedialną na temat ginących gatunków zwierząt. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o mieszkańcach Zamojskiego Ogrodu Zoologicznego między innymi: niedźwiedziu brunatnym, orle bieliku, tygrysie syberyjskim i bengalskim oraz o szynszylach. Zamojski Ogród Zoologiczny prezentuje różnorodność flory i fauny. Uczy przyrody zaspokajając naturalną ciekawość zwiedzających. Uczestniczy w ochronie gatunkowej zwierząt. Podczas prezentacji uczniowie zgadywali tytuły bajek, które były ukryte pod prezentacjami niektórych zwierząt. Zwycięzca otrzymywał w nagrodę kolorową kartkę ze zdjęciem szynszyla.

Wielką atrakcją było pokazanie na żywo uczniom pary szynszyli: Celinki i Pikusia - to gatunek gryzonii z rodziny szynszylowatych o pięknym, szarym i czarnym futrze.

Dzieci miały także okazję pogłaskać i potrzymać na rękach Celinkę i Pikusia. Zwierzęta prawie zawsze nas zaskakują, bawią, rozczulają i budzą zachwyt. Poznawanie najpiękniejszych i najdziwniejszych zwierząt świata było dla każdego z nas bardzo ubogacającym doświadczeniem.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł zaprzyjaźnić się z sympatycznymi szynszylami Pikusiem i Celinką. Dzieci mogły indywidualnie zrobić sobie zdjęcie z szynszylem. Po tak ciekawym spotkaniu uczniowie z radością i entuzjazmem przyjęły zaproszenie do ZOO w Zamościu na wiosnę.