Warsztaty efektywnej nauki

W tym roku szkolnym dzięki zaangażowaniu naszej pedagog Pani Elżbiety Żybała szkoła nawiązała współpracę z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną z Instytutu Efektywnej Nauki w Lublinie. Program ich pracy oparty jest na nauczaniu indywidualnym. Podejście do nauczania jest efektywne i praktyczne. Celem jest odpowiednie zmotywowanie ucznia i pokazanie mu jak skutecznie uczyć się i zdobywać kolejne etapy edukacji. 07.02. 2014 roku trenerka z IEN przeprowadziła warsztaty wśród 41 uczniów kl. II-VI. Zajęcia miały na celu: poprawę koncentracji uwagi, wyobraźni, pamięci, skojarzenia oraz naukę czytania ze zrozumieniem, jak również ćwiczenia logicznego myślenia. Po zakończonych warsztatach każdy z uczniów dostał klocki "Tangramy" do kontynuowania ćwiczeń w domu. Mamy nadzieje, że udział w tym przedsięwzięciu pozwoli naszym wychowankom skutecznie uczyć się i zdobywać kolejne etapy edukacji.