Babciu i Dziadku - kochamy Was całym sercem

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Chłaniowie zapraszanie na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram uroczystości szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 15 stycznia 2014 r. o godz. 10:30 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta naszych seniorów. Dzieci do występu przygotowały i pieczę nad całością uroczystości sprawowały panie wychowawczynie z klas 0-III: p. Bożena Kwiatkowska, p. Maria Koprucha, p. Renata Rząd oraz p. Anna Chmura. Na wstępie spotkania wychowawczyni klasy III powitała wszystkich zebranych gości i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci prezentowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz kolorowe kwiaty wykonane z gipsu. Na koniec uroczystości dzieci częstowały wszystkich gości cukierkami. Gorące słowa podziękowania należą się Państwu Marii i Stanisławowi Cholewom, którzy przygotowali wspaniałą niespodziankę dla wszystkich uczestników spotkania - upiekli przepyszne ptysie. Były wyśmienite! Bardzo dziękujemy również Pani Barbarze Szewczyk za cukierki dla wszystkich dzieci.

Po części oficjalnej nastąpiła chwila dla fotografa, kiedy można było wykonać wspólne zdjęcie z babcią i z dziadkiem. Jedna z sentencji głosi: "Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje, ani nie kupuje, ale które się ofiaruje." (Gustaw Flaubert) Dlatego też, dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.