Choinka szkolna 2014 i XXI Gminny Festiwal Kolęd, Jasełek i Pastorałek

W sobotnie popołudnie 11 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbyła się zabawa noworoczna. Wystrój sali utrzymywał wśród uczestników pogodny nastrój, a szałowa muzyka naszych ulubieńców - zespołu REVEL, którego członkiem jest nasz absolwent - Piotrek Krawiec porywała dzieci w wir tańca. Na zabawę przybyli zaproszeni goście: zastępca wójta Gminy Żółkiewka - pan Wojciech Kaczmarczyk, radni Rady Gminy Żółkiewka - pani Jolanta Gąbka i Andrzej Zając, proboszcz naszej parafii ks. Jerzy Koma oraz rodzice, a nawet całe rodziny. Głównym punktem zabawy były Jasełka przygotowane jak zawsze profesjonalnie przez szkolne koło teatralne "TREMO" pod okiem pani Doroty Kiełbasa i Renaty Rząd. Wieczorem przybył z ogromnym workiem prezentów wyczekiwany przez wszystkich Św. Mikołaj (Damian Lewicki) wraz ze Śnieżynkami (Agata Opalińska i Agata Magier). To była niezapomniana zabawa, która na prośbę dzieci została przedłużona do 20:00!

Z kolei występ w Żółkiewce 12 stycznia związany był z udziałem w XXI Gminnym Festiwalu Kolęd, Jasełek i Pastorałek. Zgromadziło się tam wiele kolędujących grup dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy mieli możliwość zaprezentowania swojej wersji przedstawień bożonarodzeniowych i kolęd. My szczególnie kibicowaliśmy koleżankom i kolegom z naszej szkoły oraz Scholi z Chłaniowa, którą tworzą nasi uczniowie i absolwenci. Takie spotkania pokazują, jak wiele talentów tkwi w naszej społeczności i jak wiele dobra jest jeszcze w ludzkich sercach, że chcą się nim dzielić z innymi...