Jasełka w Kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła w Chłaniowie

Występy dzieci z naszej szkoły można było zobaczyć 6 stycznia 2014r. w Kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła w Chłaniowie. W pięknie udekorowanej zabytkowej świątyni , wśród świateł świec i choinek młodzi aktorzy przedstawili misterium w wersji współczesnej, gdzie dzięki wierze, nadziei i miłości człowiekowi wątpiącemu udaje się dojść do Boga i złożyć hołd nowonarodzonemu Jezusowi.

Występ był piękny. W niejednym oku pokazała się łza wzruszenia...

Oryginalny scenariusz, oprawa muzyczna twórczo się przeplatały z wątkami biblijnymi i literackimi. Za takie przygotowanie występu dzieciom wraz z opiekunką p. Dorotą Kiełbasa publiczność biła gromkie brawa, zaś piękne podziękowania złożył ks. proboszcz Jerzy Koma.

Specjalne podziękowania kierujemy też do parafialnej scholi, w szczególności do naszego absolwenta - już studenta - Damiana Lewickiego za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej.