Misterium bożonarodzeniowe

W dniu 20 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Chłaniowie odbyło się misterium bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów należących do koła teatralnego "Tremo" pod kierunkiem pani Doroty Kiełbasa.

Młodzi aktorzy przedstawili misterium w wersji współczesnej, gdzie dzięki wierze, nadziei i miłości człowiekowi wątpiącemu udaje się dojść do Boga i złożyć hołd nowonarodzonemu Jezusowi.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała społeczności szkolnej. Misterium pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Po przedstawieniu pani dyrektor Marta Magier wraz księdzem proboszczem Jerzym Koma złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później uczniowie i nauczyciele podzielili się opłatkiem. Składaniu życzeń nie było końca.

W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do 2 stycznia 2014 roku.