Św. Mikołaj w naszej szkole

Każdy z nas jako dziecko pisał listy do św. Mikołaja. Któż z nas nie pamięta dziecięcych, tak bardzo działających na wyobraźnię baśni o lodowym pałacu, zaprzęgach reniferów mknących po leśnych bezdrożach. Kto z nas nie wyobrażał sobie św. Mikołaja z olbrzymim workiem prezentów, gotowym urzeczywistnić nasze marzenia. Nie ma na świecie innego świętego, który byłby tak bardzo znany, kochany i z którego uroczystością łączyłoby się tyle wspaniałych oczekiwań i emocjonalnych przeżyć. Św. Mikołaj słynął z dobroci i cudów. Dziś, uczy nas jak dawać dobro innym, gdyż więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu. Rozdawać można nie tylko materialne rzeczy, ale i duchowe takie jak: uśmiech, dobre słowo, gesty pełne dobroci i zrozumienia. Dzięki takim postawom z pewnością sprawiamy, że ludzkie serce zaczyna się bardziej cieszyć, a świat wokół nas staje się piękniejszy.

W piątek 6 grudnia od samego rana panowała w naszej szkole atmosfera niecierpliwości i oczekiwania. O godzinie 08:00 zjawił się z workami pełnymi prezentów św. Mikołaj. Warto było czekać - nikogo nie zawiódł i nie pozostawił bez niespodzianki.

Każdy otrzymał piękny upominek. Ten długo oczekiwany gość pamiętał o nauczycielach, wychowawcach i innych pracownikach szkoły, ale przede wszystkim o naszych dzieciach. Pojawienie się św. Mikołaja na korytarzu i w czasie lekcji wzbudziło wiele radości i entuzjazmu. Na twarzach uczniów zagościł uśmiech. Pożegnaliśmy św. Mikołaja tradycyjną prośbą, by pamiętał o nas za rok.