W krainie zabaw "Jaś i Małgosia"

Dnia 15 listopada 2013 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie wyjechały na wycieczkę do krainy zabaw "JAŚ I MAŁGOSIA" w Zamościu. Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni.

Od godziny 10:00 do godziny 12:00 uczniowie bawili się wesoło pod opieką swoich wychowawczyń: Pani Bożeny Kwiatkowskiej i Pani Marii Koprucha. W krainie zabaw dzieci doświadczyły radości i szaleństwa. Miały do dyspozycji labirynty z licznymi przeszkodami, suche baseny z kulkami, zjeżdżalnie, magiel z wałków i tunele. Dzieci urządzały przyjęcia w domkach, jeździły samochodzikami, chodziły po równoważniach, huśtały się na huśtawce i wspinały po linach. Kraina zabaw "JAŚ I MAŁGOSIA" oferowała naprawdę wiele atrakcji.

Obecnie, gdy dzieci więcej czasu siedzą przed komputerem oglądając biernie bajki, czas spędzony w sali zabaw był twórczą i aktywną formą rekreacji. Co można było zauważyć patrząc na bawiące się dzieci? Towarzyszyła im radość. Na twarzy pojawiał się spontaniczny uśmiech, ujawniały się emocje, uczucia i różne przeżycia. W ciele widać było swobodę, wolność, lekkość oraz zwinność w ruchach i gestach. Można było dostrzec ogromne zadowolenie z powstającej we wnętrzu przestrzeni wolności. Dzieci były zaciekawione różnorodnymi formami rekreacji. Był to dla nich czas oderwania się od codzienności. Cel wyjazdu został osiągnięty. Dzieci zmęczone, ale jednocześnie bardzo zadowolone po szaleńczych zabawach wróciły o godzinie 13:00 do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

Każdy z nas tęskni za czasem, który mógłby spędzić radośnie i twórczo. Wszyscy marzą o kolejnym wyjeździe do wspaniałej krainy zabaw.