Ślubowanie klasy pierwszej

30 października 2013r. o godzinie 10.30 w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Wychowawczyni Pani Maria Koprucha wraz ze swoimi uczniami przygotowała tę uroczystość. Dziewięcioro dzieci uczniów klasy pierwszej ubranych w specjalne birety, kolorowe kokardy i odświętne stroje prezentowało się wspaniale.

Przewodnicząca SU Patrycja Gąsior serdecznie przywitała zaproszonych gości Wójta Gminy Żółkiewka Jacka Lista, Dyrektora Szkoły Martę Magier, przybyłych rodziców, nauczycieli, uczniów klas 0, II, III, a przede wszystkim głównych bohaterów tego święta - pierwszaków. By wkupić się w społeczność szkolną pokazali oni swoje umiejętności i zaprezentowali nam kilka piosenek i wierszy. Po tej akademii nastąpiła najważniejsza część uroczystości - ślubowanie klasy pierwszej. Przewodnicząca SU poprosiła o wejście pocztu flagowego. Uczniowie zgromadzili się wokół pocztu i dokonali aktu ślubowania powtarzając przygotowany tekst przysięgi. Następnie Pani Dyrektor specjalnym ołówkiem dokonała pasowania każdego dziecka na ucznia klasy pierwszej.

Z tej okazji, by dzieci na dłużej zapamiętały te chwile otrzymały w prezencie dyplomy, rożki obfitości wypełnione słodyczami i kolorowe kredki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci i przybyłych gości.