Wyjazd do Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu

Dnia 18 października 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, w którym oglądali film pt. "Kumba".

Głównym celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym oraz rola kina trójwymiarowego we współczesnym świecie. W czasie takich wyjazdów wzmacniane są również więzi koleżeńskie oraz integracja grupy.

Przed projekcją filmu dzieci miały czas na kupienie popcornu i zajęcie wygodnych miejsc. Wszyscy otrzymali specjalne okulary do oglądania filmu w technologii 3D i rozpoczęła się projekcja.

Głównym bohaterem filmu była zebra o imieniu Kumba, która urodziła się tylko do połowy w pasy i życie stało się dla niej bardzo skomplikowane. Odtrącony przez rodzinne stado Kumba, wyrusza na poszukiwanie magicznego źródła, w którym - jak głosi legenda - pierwsze zebry zyskały swoje pasy. W wędrówce po Afryce towarzyszą mu nowi przyjaciele: nadopiekuńcza antylopa gnu oraz postrzelony struś. Wspólnie przeżywają wiele przygód spotykają wielu niezwykłych mieszkańców Czarnego Lądu. Dopiero spotkanie z groźnym lampartem Fango, uświadomiło Kumbie, że nie wygląd jest najważniejszy. Niebezpieczne przygody zwierząt, dostarczyły uczniom wielu wrażeń.

Szczęśliwi, zadowoleni i pełni nowych doznań udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Humory wszystkim dopisywały, a opowieściom o przeżyciach związanych z obejrzanym filmem nie było końca...