Zabawa choinkowa w Krasnymstawie

Dnia 31 stycznia 2012 roku około 400 dzieci z całego Powiatu Krasnostawskiego w tym 31 uczniów z terenu naszej gminy uczestniczyło w zabawie choinkowej. Została ona zorganizowana przez Stowarzyszenie "Gloria Vitae" i Starostwo Powiatowe.

Na tę zabawę wybrały się dzieci klas IV Szkół Podstawowych z Żółkiewki i Chłaniowa wraz ze swoimi nauczycielkami: Elżbietą Żybała, Martą Wrzyszcz i Marią Koprucha. Uczniowie z radością oczekiwali na zabawę choinkową, która była miłym prezentem po półrocznych trudach i zmaganiach dzieci z nauką.

Zanim dotarliśmy na zabawę, wcześniej zwiedziliśmy piękny barokowy kościół św. Franciszka Ksawerego oraz ciekawe muzeum znajdujące się przy kościele. Następnie udaliśmy się do II L.O. im. C. K. Norwida, w którym była przygotowana zabawa choinkowa dla dzieci, gdzie serdecznie i z uśmiechem zostaliśmy przywitani przez organizatorów oraz wolontariuszy.

Sala gimnastyczna LO zamieniła się w salę balową udekorowaną kolorowymi balonami i rozbrzmiewała muzyką. Oprócz tej wspaniałej muzyki dostosowanej do każdego wieku odbyły się różnorodne konkursy, gry i zabawy ogólnorozwojowe, w których uczestniczyli uczniowie. Żadne z zadań postawionych przez prowadzących, nie było zbyt trudne do wykonania. Zarówno zwycięzcy wszystkich konkurencji jak i ich uczestnicy otrzymali przygotowane przez organizatorów nagrody i upominki, jednak gorące brawa i uśmiechy na twarzach były najlepszą nagrodą dla występujących. Dzieci były przebrane w ciekawe stroje i maseczki karnawałowe.

Czas płynął szybko i wesoło, bowiem program był bardzo urozmaicony i ciekawie przygotowany. Zabawę uświetnił zespół baletowy "Piruet". Ich występ zakończył się ogromną burzą oklasków.

W poszczególnych klasach szkolnych były przygotowane dla zaproszonych uczniów smaczne kanapki i napoje, które pozwalały regenerować nadwątlone siły i dodawały nowej energii do zabawy. Na zakończenie zabawy choinkowej każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z minionego dnia. Wyjechali szczęśliwi i radośni.

Na koniec można tylko powiedzieć: "To był bal!". Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim pomysłodawcom i realizatorom tegorocznej zabawy choinkowej w Krasnymstawie.