"Ratujemy i uczymy ratować" - Ogólnopolska Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka w naszej szkole.

16 października 2013 r punktualnie o 12:00 przystąpiliśmy do półgodzinnej akcji bicia rekordu w Resuscytacji Krążeniowo-oddechowej.

Nasza Szkoła Podstawowa w Chłaniowie również wzięła udział w akcji "Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie klas IV - VI pod okiem nauczyciela wychowania - fizycznego pani Ewy Kniaź - Pawelczyk oraz nauczyciela przyrody pani Justyny Szymaniak sumiennie ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczniowie, punktualnie o 12:00 przystąpili do bicia rekordu w resuscytacji. Do zadania podeszli bardzo poważnie i profesjonalnie. Włożyli w akcję dużo serca i zaangażowania, co można było zauważyć na zmęczonych twarzach po pół godzinnej, nie przerwanej reanimacji fantomów. Jesteśmy pewni że nasi uczniowie uratowali by niejedno ludzkie życie :)

Zdjęcia uczniów z naszej szkoły zostały umieszczone na facebooku na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, natomiast film z tej akcji pt. "Ratujemy i uczymy ratować" można obejrzeć w internecie na stronie:

"Ratujemy i uczymy ratować" - YouTube