安i皻o Pieczonego Ziemniaka

W pi徠ek 11 pa寮ziernika 2013 roku odby這 si w naszej szkole 安i皻o Pieczonego Ziemniaka.

Uczniowie, ju od d逝giego czasu wyszukiwali w鈔鏚 domowych zapas闚 najdziwniejsze kszta速y ziemniak闚 aby przynie嗆 je do szko造 i wzi望 udzia w konkursie. Tu przed wyj軼iem, Pani Dyrektor wsp鏊nie z p. Dorot Kie豚as oraz p. Ew Knia - Pawelczyk wybra造 spo鈔鏚 najr騜niejszych kszta速闚 ziemniaka Partycji Opali雟kiej. Wszystkie ziemniaki 陰cznie ze zwyci瘰kim wybornie smakowa造 na ognisku.

Nast瘼nie o godzinie 8:00 wyruszy豉 z przed naszej szko造 grupa uczni闚 klas II -VI i nauczycieli gotowych poprawia w豉sn sprawno嗆 fizyczn podczas pieszej w璠r闚ki. Trasa naszej wycieczki wiod豉 polnymi 軼ie磬ami za szko陰 do pobliskiego lasu. Wszyscy uczniowie szli w lu幡ej gromadzie. Nad ca陰 w璠r闚k czuwali wychowawcy klas, gdy panowa豉 jeszcze poranna mg豉 i tempo marszu by這 bardzo zr騜nicowane. Ostatni odcinek drogi by pod g鏎k, dlatego na skraju lasu postanowili鄉y chwil odpocz望. Z kr鏒kiego odpoczynku skorzystali szczeg鏊nie najm這dsi uczestnicy wyprawy. Dalsza w璠r闚ka nabra豉 tempa, gdy uczniowie klas IV-VI byli ju gotowi do wsp馧zawodnictwa w budowaniu dom闚 - sza豉s闚. Po dotarciu na miejsce wszyscy wzi瘭i鄉y si do pracy, starsi uczniowie budowali sza豉sy a m這dsi przynosili ga喚zie na ognisko. W czasie tej pracy troch zg這dnieli鄉y, wi璚 pieczone kie豚aski na ognisku doda造 nam si do dalszej wsp鏊nej zabawy. W ognisko r闚nie upiek造 si ziemniaki w mundurkach. Ze spalona sk鏎ka wy鄉ienicie smakowa造.

Kolejn atrakcj tego udanego i jak瞠 aktywnego dnia, by這 malowanie twarzy przestygni皻ymi sk鏎kami ziemniak闚 z ogniska. W mgnieniu oka wszystkie u鄉iechni皻e twarze przybra造 ciemniejszy odcie. Dzieci prze軼iga造 si mi璠zy sob, kto przybierze najciemniejsz barw. by nast瘼nie uda si do swoich domk闚 - sza豉s闚 na kr鏒ki odpoczynek przed dalsz zabaw, oraz pogaw璠k z wsp馧mieszka鎍ami.

Dzieci bardzo ch皻nie bawi造 si w berka. Grupa uczni闚 pod opiek nauczyciela przyrody wyruszy豉 na poszukiwania grzyb闚. Po kr鏒kim czasie wr鏂ili z siatkami pe軟ymi opieniek, by to bardzo owocny zbi鏎.

W dalszej cz窷ci imprezy bawili鄉y si podchody. Ch皻ni uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy pod opiek nauczycieli. Jedna grupa mia豉 za zadanie zostawiaj帷 widoczne 郵ady i ukry si. Druga grupa po up造wie okre郵onego czasu odszuka grup uciekaj帷 oraz wykona dodatkowe zadania (np. odnale潭 5 kasztan闚 w bliskiej odleg這軼i od strza趾i wskazuj帷ej kierunek biegu). Nie by豉 to prosta zabawa, gdy tempo biegu i zadania nie pozwalaj na d逝窺zy odpoczynek, lecz wszyscy 鈍ietnie si bawili.

Przy takiej aktywnej zabawie czas p造nie szybciej i nawet marudne leniuchy pozwalaj si solidnie dotleni. Nagle okaza這 si, 瞠 musimy ju wraca. Szybko posprz徠ali鄉y nasze obozowisko i wyruszyli鄉y. Droga powrotna wiod豉 przez las oraz pola uprawne. Marsz nabra do嗆 sporego tempa, ale wszyscy jako dali鄉y rad powr鏂i do szko造. Nasza wyprawa do lasu okaza豉 si bardzo mi陰 i atrakcyjn form aktywnego sp璠zania czasu wolnego.

Ilo嗆 ods這n