Światowy Dzień Drzewa

10 października 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Światowy Dzień Drzewa". Z tej okazji odbył się w naszej szkole quiz połączony z wystawą, przygotowany przez nauczyciela przyrody p. Justynę Szymaniak.

Wystawę przyświecały liczne hasła proekologiczne m.in.: "Powiedz siostrze, powiedz bratu - razem z nami drzewa ratuj", "Zniszczymy las, nie będzie nas", "Nie zaśmiecaj środowiska, nie rób z lasu wysypiska", "W przyrodzie żyjemy, bez niej zginiemy", "Szanuj zieleń zawsze, wszędzie, bo czym oddychać będziesz?".

Najmłodsi uczestnicy, grali w 3 kubki, zgadywali pod którym kubeczkiem ukrył się orzeszek, za co otrzymywali smakołyk. Starsi uczniowie, na każdej przerwie sprawdzali swoją wiedzę odpowiadając na pytania dotyczące zagadnień związanych z lasem, jego mieszkańcami, ekologią, ochroną środowiska jak i również Parkami Narodowymi. Na specjalnie przygotowanych planszach rozpoznawali gatunki drzew. Każdy uczestnik losował numer pytania, na które miał odpowiedzieć, zaś po udzieleniu poprawnej odpowiedzi otrzymywał smakołyk. Nad przebiegiem losowań oraz udzielaniem prawidłowych odpowiedzi czuwała bacznie Diana Zdybel, natomiast młodszych uczestników nagradzał Karol Prus.