Wycieczka do ZOO

13 czerwca 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I pod opieką I. Bożym, R. Rząd i B. Kwiatkowskiej odwiedziły zamojskie ZOO im. Stefana Milera.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzętami egzotycznymi, ich wyglądem, sposobem odżywiania, warunkami klimatycznymi, w jakich żyją.

Zwiedzanie zaczęliśmy od oglądania zwierząt na wybiegu. Największe zainteresowanie wzbudziły małpy, wielbłąd i tygrys. Następnie przeszliśmy do pomieszczeń zamkniętych, w których znajdowały się jaszczurki, węże, żółwie i ryby. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obserwowały różne gatunki ryb. Dla małych dzieci Ogród Zoologiczny to urocze miejsce na spędzanie wolnego czasu na powietrzu. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta.

Dużym powodzeniem cieszył się również plac zabaw. Dzieci miały możliwość wspinać się, zjeżdżać, huśtać i korzystać innych atrakcji. Po harcach na placu zabaw był czas na zakupienie pamiątek. Uczniowie wykazali się zdyscyplinowaniem i samodzielnością.

Pobyt w ZOO dostarczył dzieciom wiele radosnych przeżyć. Zmęczeni, lecz szczęśliwi wróciliśmy do domu. Wycieczka była kształcąca i ciekawa. Na pamiątkę mamy wiele fotografii.