Internetowy Teatr dla szkół

W środę, 5 czerwca 2013 r. o godz. 10 w Szkole Podstawowej w Chłaniowie, uczniowie klas 0 - III wraz z wychowawcami oglądali spektakl muzyczny pt. "Przygody Arka Noego" z Teatru Ludowego w Krakowie.

Nasza szkoła skorzystała z zaproszenia Telewizji Polskiej do uczestnictwa w nowatorskim projekcie umożliwiającym oglądanie przedstawienia teatralnego "na żywo" przekazywanego bezpośrednio z teatru drogą internetową. Tytułowym bohaterem spektaklu był Arek Noe, który zabrał na ponton zwierzęta, ratując je przed powodzią, która zatopiła Kraków. Sztuka została stworzona specjalnie dla młodych widzów i opowiadała o miłości do zwierząt, a przy okazji pokazywała piękne zabytki Krakowa.

Internetowy Teatr TVP dla szkół to doskonała forma urozmaicenia zajęć lekcyjnych, jak również zaszczepienie na trwałe w młodych odbiorcach zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej.