XIII Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny"

5 czerwca 2013r. w hali widowiskowo- sportowej w Radzyniu Podlaskim odbył się XIII Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 20 drużyn, które reprezentowały powiaty województwa lubelskiego. Uczniowie z naszej szkoły w składzie: Patrycja Gąsior, Julia Garbacz, Milena Stasak, Edyta Tomaszek, Ewa Mielniczuk i Piotr Krzysztoń reprezentowali oczywiście nasz powiat krasnostawski. Nie mogło zabraknąć również kibiców, którzy gorąco zagrzewali do boju naszą drużynę. Towarzyszyła nam także pani Anna Podgórska - aspirant z ramienia policji w Krasnymstawie. oraz opiekunowie: pani Renata Rząd, Ewa Kniaź-Pawelczyk i Kinga Włoch. Finaliści musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach: zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło oraz zaprojektowaną koszulkę promującą zdrowy, bezpieczny styl życia, a także rozwiązać test wiedzy. Do tych zmagań uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy. W ramach zorganizowanych spotkań z policjantami i opiekunami zgłębiali wiedzę na temat zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu oraz dowiadywali się, jak unikać i zapobiegać takim zjawiskom. Zawody otworzyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Starosta Radzyński Lucjan Jan Kotwica, Wicekurator Oświaty Anna Dudek - Janiszewska oraz insp. Mirosław Sokal pełniący obowiązki Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Imprezę poprowadził podinspektor Mariusz Rozwód z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Honorowy Patronat nad Finałem objęli m. in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Kuratorium Oświaty, Radio Lublin.

Przebieg konkursu uświetniły liczne atrakcje, m.in. pokaz sekcji Judo MLUKS "Technik-Orion" w Radzyniu Podlaskim, występ formacji tanecznej Caro Dance z Łukowa oraz występ zespołu muzycznego THE Sharpidruths, który wywołał owacje na stojąco.

Zwycięzcą XIII Finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny" okazała się Szkoła Podstawowa w Chodlu z powiatu opolskiego. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 46 w Lublinie, zaś na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Skrobowie. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę stracili tylko 1 punkt do III miejsca i 3 punkty do I miejsca!!! Było tak blisko... Osłodą były nagrody. Życzymy im powodzenia w następnym roku. :)