Festyn rodzinny "Czas na zdrowie"

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka 29 maja 2013r. w naszej szkole został zorganizowany festyn rodzinny pod hasłem "Czas na zdrowie". Obfitował on w wiele atrakcji. Chętne dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w "Biegu Zdrowia". Trasa była wymagająca, ale do mety dotarli wszyscy uczestnicy.

Uczniowie ze starszych klas przygotowali stoiska tzw. wysepki (tj. błonnikową, białkową, owocową i warzywną) ze zdrową żywnością. Chętne osoby podchodziły do wybranego przez siebie stoiska, a po rozwiązaniu krzyżówki mogły sobie wybrać zdrowy poczęstunek w postaci owoców, warzyw lub przetworów mlecznych. Odbyła się również degustacja sałatek i surówek przygotowanych przez mamy uczniów naszej szkoły.

Oczywiście nie mogło obyć się bez gier i zabaw dla maluchów. Natomiast uczniowie klas IV - VI mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas meczu siatkówki i piłki nożnej. Na festynie obecna była również pielęgniarka - pani Zofia Chachuła, która służyła swoją wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia. Chętnym osobom mierzyła ciśnienie i udzielała porad zdrowotnych.

Nasi sponsorzy, dzięki którym festyn mógł się odbyć w takiej ciekawej formie:

• Rada Rodziców SP w Chłaniowie
  • Sklep "Groszek" P. Salwów w Żółkiewce