Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody, związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w naszej szkole dopiero szóstego maja. Przesunięcie dat związane było z długim majowym weekendem. Pomimo tego uczniowie klasy piątej, wraz z kolegą z klasy szóstej przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny, przypominający najważniejsze fakty związane z uchwaleniem drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Rysowi historycznemu, który przedstawiał narrator towarzyszyła recytacja polskich wierszy patriotycznych, na tle muzyki, między innymi Fryderyka Chopina. Na koniec akademii dziewczęta z klasy piątej miały okazję zaprezentować swoje talenty wokalne wykonując piosenkę "Jak długo w sercach naszych".

O święcie trzeciomajowym przypominał też wystrój gazetek klasowych i krótkie pogadanki na lekcjach historii. W obchodach uczestniczyła cała społeczność naszej szkoły.

Za przygotowanie montażu słowno - muzycznego odpowiadał pan Tomasz Wypych, dekorację zaaranżowała pani Renata Rząd.