Konkurs recytatorski "Las uspokaja - fauna i flora w lasach"

Dnia 22 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Płonce odbył się VIII Konkurs Recytatorski "Las uspokaja - fauna i flora w lasach". Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Rudnik Tadeusz Zdunek. W konkursie brały udział szkoły z Rudnika, Chłaniowa oraz organizatorzy. Oprócz biorących udział w konkursie byli zaproszenie goście pracownicy Nadleśnictwa w Krasnymstawie: Sylwester Niewiadomski i Czesław Kłys. Podział na dwie grupy wiekowe uczestniczących sprawił, że więcej dzieci mogło wykazać się swoimi talentami i zdolnościami, co było widać podczas przebiegu konkursu. Uczestnicy recytowali przygotowane wiersze i po swoim występie już od razu byli nagradzani brawami. Otrzymali również od głównego sponsora Wójta Gminy Rudnik pamiątkowe, bardzo piękne książki. Jak zwykle takie konkursy kończą się wytypowaniem laureatów i wyróżnionych. Z naszej szkoły w I kategorii wiekowej III miejsce zajął uczeń klasy III Jakub Rykaczewski, natomiast w II grupie wiekowej II miejsce zajęła Diana Zdybel. Gratulujemy naszym laureatom, jak również gratulujemy odpowiedzialnym opiekunkom konkursu paniom Teresie Świst i Urszuli Kamienieckiej za tak sprawne zorganizowanie tej imprezy. Uroku dodała piękna dekoracja przygotowana przez panią Alicję Solan. Nad całością czuwała pani dyrektor Barbara Ochniowska - Łyś, która zakończyła cały konkurs dziękując wszystkim uczestnikom, opiekunom, gościom, zebranym dzieciom i dorosłym biorącym udział w tej imprezie.