Zabawa choinkowa w Krasnymstawie 2013

Dnia 12.02.2013 roku około 300 dzieci z całego powiatu krasnostawskiego, w tym 30 uczniów z gminy Żółkiewka uczestniczyło w zabawie choinkowej. Została ona zorganizowana przez Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie "Gloria Vitae".

Na zabawę wybrali się uczniowie klas IV Szkół Podstawowych w Żółkiewce i Chłaniowie wraz z opiekunkami: Edytą Majkut, Teresą Dąbską i Ewą Kniaź - Pawelczyk.

Po przyjeździe do Krasnegostawu, zanim dotarliśmy na zabawę, zwiedzaliśmy Muzeum Regionalne znajdujące się przy kościele oraz piękny barokowy kościół pod wezwaniem świętego Franciszka Ksawerego.

Następnie przeszliśmy do II LO. im. C.K. Norwida, gdzie była przygotowana zabawa choinkowa dla dzieci. Wszyscy zostali serdecznie przywitani przez organizatorów. Na pięknie wystrojonej sali gimnastycznej rozbrzmiewała muzyka. W czasie balu zostały przeprowadzone różnorodne konkursy, zabawy i gry. Każde dziecko miało możliwość uczestnictwa w konkursach tanecznych, zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. Zarówno zwycięzcy wszystkich konkurencji, jak i pozostali uczestnicy balu otrzymali przygotowane przez organizatorów drobne upominki. W trakcie zabawy w poszczególnych klasach były przygotowane dla uczniów smaczne kanapki i napoje. Czas płynął szybko i wesoło, bo zabawa była świetna. Na zakończenie choinki każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami.

Uczniowie wrócili zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni z tak fantastycznie spędzonego dnia.

Dziękujemy wszystkim pomysłodawcom i organizatorom za tak wspaniałą imprezę. To był bal, który długo pozostanie w naszej pamięci.