Jasełka w kościele i na XX Gminnym Festiwalu Kolęd, Jasełek i Pastorałek

Nasze szkolne koło teatralne "Tremo" przygotowując wraz z opiekunkami Marią Koprucha i Renatą Rząd jasełka na wigilię szkolną z tym samym programem wystąpiło w kościele w Chłaniowie i Gminnej Hali Sportowej w Żółkiewce. W naszej parafii św. Mateusza okazją do zaprezentowania jasełek była Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Trzema Królami. Zgromadziło się sporo wiernych, którzy przyszli na Mszę św., także rodziców, kolegów i koleżanek naszych aktorów. Występ wszystkim zgromadzonym bardzo się podobał, o czym świadczą brawa, jakimi obdarzyli występujących, dziękując im za trud i wysiłek w przygotowanie jasełek.

Z kolei występ w Żółkiewce związany był z udziałem w XX Gminnym Festiwalu Kolęd, Jasełek i Pastorałek. Zgromadziło się tam wiele kolędujących grup dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy mieli możliwość zaprezentowania swojej wersji przedstawień bożonarodzeniowych i kolęd. Na zakończenie wszyscy otrzymali obfite brawa i podziękowania ze strony organizatorów, jak również pamiątkowe dyplomy. Oczywiście uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. To spotkanie pokazuje, jak wiele talentów tkwi w naszej społeczności i jak wiele dobra jest jeszcze w ludzkich sercach, że chcą się nim dzielić z innymi. A może to atmosfera tych świąt sprawia, że przyjmując Bożą miłość jesteśmy bardziej otwarci na innych...