Wigilia 2012

Jak co roku tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem obchodzi się szkolną wigilię. W naszej szkole odbyła się ona 21 grudnia 2012 roku. W tym spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. O godz. 11:00 zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej przy pięknie przygotowanej dekoracji, gdzie uczniowie ze szkolnego koła teatralnego Tremo przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Po przedstawieniu Ks. Proboszcz Jerzy Koma przeczytał ewangelię o narodzeniu Chrystusa, a następnie wszystkim zgromadzonym złożył życzenia. Po tych uroczystych słowach przyszedł czas na połamanie się opłatkiem. Uczniowie biorący udział w jasełkach rozdali uczestnikom biały chleb, którym wszyscy łamiąc się składali sobie życzenia. Wigilia szkolna jest zawsze wzruszającym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej: dla grona pedagogicznego, pracowników szkoły, jak również dla samych uczniów. Podczas takich chwilach czujemy, że łączy nas coś więcej niż tylko szkolna ława. Dzięki temu doświadczamy, jak wielki wpływ na nasze życie ma Jezus, który przyszedł na świat. To właśnie wydarzenie ukazuje nam, jak wiele można uczynić, kiedy z radością i życzliwością idziemy do drugiego człowieka...