Wycieczka do Krasnobrodu

7 czerwca 2017 r. dzieci z klasy IV wraz z rodzeństwem, rodzicami, dziadkami, ks. Jerzym Komą i wych. Martą Magier wyjechały do Krasnobrodu. Głównym celem pielgrzymki był udział we mszy świętej w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odprawionej przez ks. Jerzego Komę w intencji dzieci z klasy IV, które w tym roku obchodziły Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Św. wszyscy wysłuchali bardzo ciekawej historii o sanktuarium i cudownym obrazku Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Przy okazji zwiedziliśmy również Regionalne Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej przy parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz ptaszarnię. Wszyscy mieli okazję podziwiać bogactwo fauny i flory Roztocza oraz zapoznać się ze sprzętem gospodarstwa domowego i rolnego wykorzystywanego na wsi.

Oddając cześć Matce Bożej Krasnobrodzkiej udaliśmy się na spacer do Kaplicy Objawień na Wodzie, zatrzymaliśmy się na krótką modlitwę i nabraliśmy cudownej wody. Po spożyciu pysznych lodów i kanapek na świeżym powietrzu zmęczeni, ale silniejsi i ubogaceni duchowo wróciliśmy do Chłaniowa.

Untitled