XXXVI Mały Konkurs Recytatorski zakończony!

12 maja 2017 r. w sali Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce zostały przeprowadzone Eliminacje Gminne do XXXVI edycji Małego Konkursu Recytatorskiego ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Organizatorem eliminacji na szczeblu gminnym był Ośrodek Kultury w Żółkiewce. Recytatorzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: grupa I - uczniowie klas I-III, grupa II - uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy prezentowali jeden wiersz. Tematyka tekstu była dowolna. Powołano Jury w składzie: Anna Podgórska - dyrektor OKS, Ewa Wlizło - pracownik biblioteki, Katarzyna Oleszek - pracownik OKS. Jury oceniając brało pod uwagę: dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), poprawność dykcyjną, interpretacje utworu i ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich tekstów Jury wybrało laureatów z naszej szkoły:

• W I kategorii wiekowej:
    • I miejsce - Daniel Zdybel,
    • II miejsce Amelia Pakuła,
    • III miejsce - Klaudia Małysz,
    • Wyróżnienie - Krzysztof Domański,
  • W II kategorii wiekowej:
    • I miejsce - Małgorzata Chwałek,
    • III miejsce Diana Krzysztoń.
Uczestnicy oraz laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora eliminacji gminnych.

18 maja w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe, w trakcie których jednym z laureatów została Małgorzata Chwałek, natomiast wyróżnienie otrzymała Diana Krzysztoń. Małgosia 7 czerwca reprezentowała naszą gminę i powiat krasnostawski na szczeblu wojewódzkim. Zajęła III miejsce. Jesteśmy dumni z występu Małgosi.

Warto przypomnieć, że Małgosia, Diana i Daniel zdobywali wiele czołowych miejsc w konkursach recytatorskich. Uczniów przygotowały panie: Maria Koprucha i Dorota Kiełbasa. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów!

Untitled