Nagrody dla Natalii Szewczyk i Patryka Czopa w konkursie "Legendy Ziemi Krasnostawskiej"

29 maja 2017 r. podsumowano XIV powiatowy konkurs literacko-plastyczny "Legendy Ziemi Krasnostawskiej". Z trzynastu szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego przybyli uczniowie, nauczyciele i rodzice, których gorąco powitała dyrektor biblioteki Elżbieta Patyk. Na początek dwie piosenki brawurowo zaśpiewała nagrodzona Ania Błaszczak. Następnie ogłoszono werdykt jury. Komisja w składzie: J. Kawęcka, E. Nesteruk, E. Patyk, D. Korkosz oceniła 100 prac uczniów klas IV, które nadesłano na konkurs z 16 szkół podstawowych.

Nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez powiat krasnostawski wręczył Wicestarosta Henryk Czerniej i Naczelnik Wydziału Oświaty Marek Majewski.

W kategorii literackiej dzieci pisały własną legendę dotyczącą wybranej miejscowości powiatu krasnostawskiego. Nagrody otrzymali:

I miejsce - WIKTORIA DUDZIŃSKA: Legenda o cudownym źródełku i świętym Łukaszu z Łukaszówki. Szkoła Podstawowa w Surhowie. Opiekun: Justyna Rękas.

II miejsce - NATALIA SZEWCZYK: Legenda o powstaniu Wierzchowiny i ukrytym skarbie Szkoła Podstawowa w Chłaniowie. Opiekun: Marta Magier.

III miejsce - JULIA ŚWIECH: Legenda o Krasnymstawie. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie. Opiekun: Jolanta Piątkowska- Chwaszcz.

Wyróżnienia otrzymali:

1. ŁUKASZ MATYJAS: Zatopiony kościół w Krasnymstawie. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie. Opiekun: Jolanta Piątkowska - Chwaszcz.
  2. PATRYK CZOP: Legenda o Chłaniowie i pantofelkach Aleksandry. Szkoła Podstawowa w Chłaniowie. Opiekun: Marta Magier.
  3. JAGODA BODAK: Łzy matki. Szkoła Podstawowa w Łopienniku Dolnym. Opiekun: Małgorzata Staszak.
  4. MILENA NIEĆKO: Legenda o powstaniu Łopiennika. Szkoła Podstawowa w Łopienniku Dolnym. Opiekun: Małgorzata Staszak.
  5. BARTOSZ CZERWIŃSKI: Krasnostawskie Chmielaki. Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. Opiekun: Grażyna Wojtyna.
  6. KAMIL SAWA: Legenda o pięknej "dziedziczce". Zespół Szkół w Łopienniku Nadrzecznym. Opiekun: Dorota Grzesiak.
LEGENDY ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ 2017 - PRACE LITERACKIE

W kategorii plastycznej zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu dowolną techniką plastyczną wybranej legendy dotyczącej powiatu krasnostawskiego. Nagrody otrzymali:

I miejsce - OLIWIA KNAP: Gród Szczekarzew, herbu Rzew - wilczym wyciem i psim szczekaniem słynący. Szkoła Podstawowa w Tarnogórze Kolonii. Opiekun: Jolanta Żabniak

II miejsce - NATALIA SZEWCZYK: Legenda o Krasnymstawie. Opiekun: Ewa Kniaź-Pawelczyk

III miejsce - MAJA SZEWCZUK: Biała pani na ruinach zamku w Krupem. Opiekun: Agnieszka Rybczyńska-Manachiewicz.

Nagrodzone prace plastyczne można oglądać na wystawie w bibliotece do końca czerwca.

Untitled