Konkurs na palmę, pisankę, stroik i kartkę wielkanocną

W kwietniu uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania i strojenia palm, wykonywania pisanek metodą tradycyjną oraz szukania nowych innowacyjnych technik, rozwijanie zainteresowania tradycjami i kulturą regionu oraz aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 0-VI. Wszystkie prace zostały przekazane do OKS w Żółkiewce, gdzie nastąpiła prezentacja konkursowych wytworów.

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w sali Ośrodka Kultury w Żółkiewce zostały ogłoszone wyniki konkursu wielkanocnego. Jury w składzie: Anna Podgórska - dyrektor OKS, Katarzyna Oleszek - pracownik OKS, Łukasz Majkut - pracownik OKS oceniło prace uczniów. Jury w kategorii palma wielkanocna oceniając brało pod uwagę kompozycje, zastosowane materiały i pracochłonność wykonania. W kategorii stroik i kartki świąteczne oceniano pomysłowość i ogólne wrażenie. W kategorii pisanki wykonane metodą tradycyjną zwrócono uwagę na zastosowanie tradycyjnych wzorów i metod. W kategorii pisanek wykonanych dowolną techniką podczas oceny zwrócono uwagę na propozycję nowoczesnych zdobień i innowacyjnych technik. Staranność wykonania pracy było kryterium oceny w każdej kategorii.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe lokaty w konkursie:

W I grupie wiekowej - uczniowie klas 0 - III:

kategoria stroik wielkanocny:

nagroda główna - Natalia Brożek kl. III i Dawid Janicki kl. II

wyróżnienie - Weronika Tomiło kl. III

kategoria pisanki wykonane dowolną techniką:

wyróżnienie - Klaudia Małysz kl. III

W II grupie wiekowej - uczniów kl. IV - VI:

kategoria palma:

nagroda główna - Paweł Edel kl. V

kategoria stroik wielkanocny:

nagroda główna - Patryk Czop kl. IV, Kacper Chorąbała kl. VI

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

Gratulujemy nagrodzonym!

Untitled