Akcja "Twój Dar Serca dla Hospicjum"

Nasza szkoła już po raz kolejny przyłączyła się do akcji charytatywnej "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka środków finansowych na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Akcja trwała od 27 marca do 28 kwietnia 2017 r. Zbiórka pieniędzy do puszki odbywała się w szkole, a także dzięki uprzejmości naszego ks. proboszcza Jerzego Komy w kościele w Chłaniowie i Bzowcu.

W tym roku otrzymane wsparcie finansowe Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia przeznaczy na zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla podopiecznych, zakup sprzętu medycznego, naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego.

Uczniowie z naszej szkoły, angażując się w to przedsięwzięcie, mieli możliwość lepszego zrozumienia potrzeb swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chorych dzieci, które bardzo cierpią i potrzebują wsparcia.

Podczas akcji w tym roku zebrano: 777,94 zł. Warto podkreślić, że ta suma jest znacznie wyższa niż w latach ubiegłych. Zebrane pieniądze wpłacono na konto Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz mieszkańcom naszej parafii za udział w akcji.

Untitled