Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują szczególne podziękowania za okazywaną miłość i dobroć. Dnia 06.02.2017 r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji tego święta.

Na wstępie pani dyrektor Marta Magier przywitała wszystkich miłych gości ciepłymi słowami i złożyła im serdeczne życzenia. Za całokształt przygotowania tego święta odpowiedzialne były panie: Maria Koprucha, Bożena Kwiatkowska, Anna Chmura i Renata Rząd. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały "Koncert życzeń dla Dziadków". Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Na twarzach dzieci było widać ogromną radość oraz skupienie. Dziadkowie z wielką ciekawością i wdzięcznością wysłuchali koncertu przygotowanego przez najmłodszych. Pod koniec artystycznego programu wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i ofiarowały słodką niespodziankę. Wszyscy z zachwytem i wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy. Na koniec mali aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Jedna z sentencji głosi: "Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje". (Gustaw Flaubert) Ten dzień był właśnie taki. Wnuki ofiarowały dziadkom swoją dziecięcą miłość i prostotę. Spotkanie było wyrazem mocnej więzi, jaka łączy wnuków z ich dziadkami. Kochanym Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy dużo, dużo zdrowia i samych pięknych chwil, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu.

Untitled