Mikołajki 2012

Mikołajki - nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzona dnia 6 grudnia.

Święty Mikołaj to chyba najbardziej znana postać na całym świecie. Był biskupem Miry, znajdującej się na terenie dzisiejszej Turcji. Tam też się urodził w III wieku naszej ery. Był znany ze swojego miłosiernego podejścia do ludzi i ogromnej pobożności. Nikomu nie żałował dobrych uczynków, ale także swoich dóbr materialnych, które otrzymał w spadku po rodzicach. Historia ukazuje go jako człowieka przepełnionego dobrocią i współczuciem dla biednych, chorych i potrzebujących.

Tradycją jest, że dzieci, które przez cały rok były grzeczne, 6 grudnia mają szansę dostać prezenty.

Naszą szkołę odwiedził tego dnia Święty Mikołaj, nie zawiódł, swoje przyjście ogłosił dźwiękami dzwonka. Młodsze dzieci na tę okazję przygotowały w swoich klasach wierszyki i piosenki. Mikołaj zanim porozdawał wszystkim dzieciom prezenty, porozmawiał z nimi , pochwalił te, które przez cały rok były grzeczne. Radości nie było końca, dzieci nie chciały, żeby Mikołaj ich opuszczał. Na szczęście obiecał wszystkim, że wróci do nas za rok. Z kolei dzieci złożyły uroczyście swojemu gościowi przysięgę, że będą grzeczne i będą słuchać dorosłych. Prezenty otrzymała każda klasa, po czym zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia ze świętym Mikołajem.