Sprzątanie Świata

Dnia 28.09.2016 uczniowie klasy V wraz z nauczycielką przyrody P. Agnieszką Celińską uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem "Podaj dalej, drugie życie odpadów". Uczniowie zostali bardzo dobrze przygotowani do wszelkich zadań związanych ze sprzątaniem terenu, dzięki gazetce szkolnej związanej z tematyką ziemi, odpadami czy ich segregacją. Sprzątanie świata obejmowało niewielki teren wokół szkoły i przychodni. Można było zauważyć, że mieszkańcy Chłaniowa dbają o czystość cały rok, stad bardzo trudno było znaleźć ten przysłowiowy papierek po cukierku. Widać, iż świadomość ekologiczna mieszkańców jest na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy segregacja odpadów.

Untitled