Wycieczka do Bałtowa

W dniu 14 czerwca 2016 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Bałtowa. W wycieczce udział wzięli uczniowie klas I-V z wychowawcami. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zabytkowego młyna. Dzieci miały możliwość zobaczenia "na własne oczy" procesu przemiany ziarna w mąkę. Bałtowski Zwierzyniec zwiedzaliśmy podróżując amerykańskim schoolbusem. Podziwialiśmy dziką zwierzynę: stada jeleni i muflonów, bydło szkockie, wielbłądy, strusie, daniele, lamy oraz wiele innych fascynujących zwierząt. Spacerując wśród wybiegów Dolnego Zwierzyńca poznaliśmy barwny świat ptaków i małych ssaków. Podziwialiśmy kolorowe papugi, żurawie koroniaste, oraz rzadko spotykane gatunki gęsi, kaczek, bażantów i gołębi. Następnie w towarzystwie przewodnika zwiedzaliśmy Jurapark, gdzie dzieci podziwiały naturalnej wielkości modele dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Dzieciaki poszerzyły swoją wiedzę o nowe słownictwo i ciekawostki związane z prehistorycznym światem. Następnym, jakże emocjonującym punktem naszej wycieczki, było zwiedzanie Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Kolejną atrakcją była "Kraina Koni". Zwiedzając pod opieką instruktora nowoczesną stajnię poznaliśmy wiele ras koni. Uwieńczeniem naszej wycieczki był posiłek oraz zabawy na placu zabaw i smaczne lody.

Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni.

Untitled