Festyn rodzinny

Dnia 1 czerwca 2016 roku został zorganizowany festyn rodzinny. W tym dniu uczniowie klas 0-III pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowali dla rodziców program artystyczny z okazji Dnia Matki i Ojca. Wszyscy pięknie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, składali najserdeczniejsze życzenia swoim rodzicom. Nie odbyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku.

W dalszej części dnia rodzice i uczniowie klas młodszych bawili się uczestnicząc w zabawach ruchowych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie z chustami animacyjnymi oraz skakaniu w workach. W tym samym czasie na uczniów klas IV-VI czekały ciekawe zadania. Wszyscy chętni wzięli udział w biegu zorganizowanym na terenie zielonym wokół naszej szkoły. Trasa była wymagająca, ale do mety dotarli wszyscy uczestnicy. Następnie uczniowie w grupach przygotowywali zdrowe i pięknie udekorowane kanapki oraz smaczne sałatki. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzić własne umiejętności w dekorowaniu owocami słodkiej babeczki. Oczywiście nie mogło się obyć bez rywalizacji sportowej. Współzawodnictwo sportowe odbyło się miedzy klasami w konkurencjach takich jak: skoki w workach, przenoszeniu wody w kubkach, rzutu do celu i innych. Rywalizację wygrała klasa VI, drugie miejsce zajęła klasa V, a trzecie klasa IV. Uczniowie za uczestnictwo otrzymali zdrowe nagrody w postaci świeżych owoców. Odbył się również mecz piłki nożnej między klasą VI i "Resztą świata". Drużyna "Reszty świata" wspierana była przez panią Agnieszkę Celińską, mimo to przegrała mecz. W czasie zmagań sportowych uczniowie mogli pokrzepić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem - gorącą kiełbaską z bułką i napojem, a na deser otrzymali lody.

Wszyscy świetnie się bawili. Dzień ten z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczniów.

Untitled