Konkurs "Legendy Ziemi Krasnostawskiej" podsumowany

W ramach Tygodnia Bibliotek 11 maja podsumowano XIII Powiatowy Konkurs Literacko - Plastyczny "Legendy Ziemi Krasnostawskiej" organizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

Na początku Elżbieta Patyk, dyrektor biblioteki powitała przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Jury w składzie: Joanna Kawęcka, Eliza Nesteruk, Dorota Korkosz oceniło 142 prace uczniów klas IV z 16 szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego.

W kategorii plastycznej brały udział dwie nasze uczennice: Julia Kwiecińska i Dorota Matyjaszek. Dziewczynki ilustrowały wybrane legendy dotyczące powiatu krasnostawskiego. Cieszy nas wyróżnienie, które otrzymała Julia Kwiecińska za plastyczne przedstawienie legendy: Gród Szczekarzew, herbu Rzew - wilczym wyciem i psim szczekaniem słynący. Natomiast pracę Doroty Matyjaszek zakwalifikowano na wystawę. Opiekun: Dorota Kiełbasa.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez powiat krasnostawski. Wręczali je sekretarz powiatu Wojciech Hryniewicz i dyrektor PBP Elżbieta Patyk. Nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli. Wystawę prac plastycznych można oglądać do końca maja w bibliotece oraz tutaj.

Gratulacje dla Julki i Doroty!

Untitled