XXXV Mały Konkurs Recytatorski

11 maja 2016 r. o godz. 9:00 w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbył się XXXV Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych. Repertuar uczestnika stanowił jeden wiersz lub fragment prozy nieprezentowany w innych konkursach. Uczniowie prezentowali dzieła największych poetów, były to teksty nowe, rzadko prezentowane w konkursach. Czas występu recytatora nie mógł przekroczyć 5 minut. Jury w składzie: Anna Podgórska, Katarzyna Oleszek i Krystyna Adamczuk oceniało występujących w kategoriach klas I - III i IV - VI według następujących kryteriów:

• Oryginalność tekstu
  • Poprawność dykcyjna
  • Interpretacja utworów
  • Ogólny wyraz artystyczny
W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. A oto uczniowie z poszczególnych klas występujący w konkursie i prezentujący następujące wiersze:

Klasa II:

• Małysz Klaudia - Maria Konopnicka - "Kukułeczka"
  • Tomiło Weronika - Maria Konopnicka - "Stefek Burczymucha"
  • Pakuła Amelia - Julian Tuwim - "Zosia Samosia"
Klasa III:
  • Cimek Agata - Maria Konopnicka - "Krasnoludki"
  • Szewczyk Natalia - Maria Konopnicka - "Co Staś widział w polu"
Klasa V:
  • Swuł Alicja - Julian Tuwim - "Gdyby"
  • Chwałek Małgorzata - Maria Terlikowska - "Straszny sen"
  • Krzysztoń Diana - Danuta Wawiłow - "A gdy będę dorosła"
  • Magier Karolina - Dorota Gellner - "Przyjęcie"
Konkurs zakończył się ogłoszeniem laureatów. Z naszej szkoły wyróżnienia i nagrody zdobyli następujący uczniowie:

W kategorii uczniów klas I - III wyróżnienie zdobyła Amelia Pakuła uczennica klasy II. Z kolei w kategorii klas IV-VI Małgorzata Chwałek uczennica klasy V zdobyła miejsce pierwsze. Drugie miejsce otrzymała Diana Krzysztoń uczennica klasy V.

Nagrodzeni i wyróżnieni oraz inni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Laureaci z naszej szkoły zostali wytypowani przez Jury do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Krasnymstawie, który odbędzie się 19 maja 2016 r. w Krasnostawskim Domu Kultury.

Po wręczeniu nagród wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który zorganizował Ośrodek Kultury Samorządowej. Opiekunami odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów do konkursu recytatorskiego były panie: Dorota Kiełbasa i Maria Koprucha.

Zwycięzcom, wyróżnionym i uczestnikom gratulujemy.

Untitled