XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej "Woda w różnych postaciach"

10 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Płonce odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. W konkursie uczestniczyło 17 uczniów z trzech szkół: Płonki, Rudnika i Chłaniowa. Każdy z recytatorów musiał przygotować dwa utwory, w tym jeden obowiązkowy. Pierwsza grupa wiekowa wiersz Marka Dąbrowskiego "Chmurka", natomiast druga grupa wiekowa wiersz Jolanty Herman "Deszcz", a drugi dowolny, jednak tematycznie związany z wodą.

Głównym celem konkursu było: budzenie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie zainteresowań twórczością polskich poetów, promowanie sztuki żywego słowa w środowisku szkolnym, wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich, ukazanie piękna poezji, nawiązanie współpracy między placówkami oraz popularyzowanie twórczości poetów opisujących piękno przyrody i krajobrazu ojczystego. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:

• I grupa - dzieci z klas I - III - w tej grupie naszą szkołę reprezentowały uczennice: Amelia Pakuła i Weronika Tomiło z klasy II,
  • II grupa - dzieci z klas IV - VI - w tej grupie naszą szkołę reprezentowały uczennice: Małgorzata Chwałek, Diana Krzysztoń oraz Karolina Magier z klasy V.
Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie recytatorów do konkursu były panie: Maria Koprucha i Dorota Kiełbasa.

Jury wysłuchało wszystkich uczestników, dokonało oceny i przyznało nagrody. Uczennica klasy II Amelia Pakuła zajęła III miejsce w I grupie wiekowej, a Małgorzata Chwałek uczennica klasy V zdobyła I miejsce w II grupie wiekowej. Dziewczynki otrzymały cenne nagrody. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie pisemne podziękowania. Konkurs stał na wysokim poziomie. Dyrekcji i organizatorom bardzo dziękujemy.

Untitled