Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe, ekologiczne święto obchodzone w dniu 22 kwietnia. Uczestniczy w nim ponad 190 państw. Organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W tym dniu, każdy z nas powinien pomyśleć, co można zrobić, aby zachować czystość we własnym środowisku. Należy zachęcać także do segregowania śmieci oraz przekazywać informacje na temat zanieczyszczeń spowodowanych paleniem śmieci w naszych domowych piecach.

W tym roku obchody Dnia Ziemi przebiegały pod hasłem "Niska emisja". Uczniowie z klas IV-VI pod opieką pani Agnieszki Celińskiej przygotowali uroczysty apel, podczas którego mówili o zagrożeniach płynących z palenia śmieci , liści czy też tworzyw sztucznych. Młodszym dzieciom podobały się stroje oraz gazetka informacyjna o niskiej emisji i jej skutkach dla naszego zdrowia

Untitled