Obchody 安i皻a Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

安i皻o obchodzone na pami徠k uchwalenia Konstytucji 3 Maja to uroczysto嗆 donios豉 i wa積a dla ka盥ego Polaka. Konstytucja z 1791 roku by豉 drug na 鈍iecie spisan konstytucj i jedn z najwa積iejszych ustaw w Polsce. Na t szczeg鏊n okazj uczniowie klasy IV i V Szko造 Podstawowej w Ch豉niowie pod opiek wychowawczyni Doroty Kie豚asa przygotowali uroczysty apel, pragn帷 przybli篡 tamte wznios貫 wydarzenia. Wierszem i przepe軟ion mi這軼i do ojczyzny piosenk przenie郵i zebran publiczno嗆 w odleg貫 czasy i minione wieki, kiedy to wielcy patrioci podj瘭i pr鏏y reform b璠帷ego w ci篹kiej sytuacji pa雟twa polskiego. Arty軼i z wielkim przej璚iem i zaanga穎waniem recytowali wiersze i 酥iewali pie郾i. Mo積a by這 us造sze "Marsz Polonia", "Witaj majowa jutrzenko" oraz "Jak d逝go na Wawelu". Niesamowite wykonania utwor闚 poetyckich wzbudzi造 w ogl康aj帷ych wiele pozytywnych emocji i wzrusze. To przedstawienie dostarczy這 nam informacji o historii naszego kraju oraz pozwoli這 pozna los ludzi z tamtego okresu.

Ilo嗆 ods這n

Untitled