Konkurs na palmę, pisankę, stroik i kartkę wielkanocną

W marcu uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania i strojenia palm. Wykonywania pisanek metodą tradycyjną oraz szukania nowych innowacyjnych technik. Rozwijanie zainteresowania tradycjami i kulturą regionu oraz rozwijanie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas 0-VI. Wszystkie prace zostały przekazane do OKS w Żółkiewce, gdzie nastąpiła prezentacja konkursowych wytworów.

Dnia 11 kwietnia 2016 roku w sali Ośrodka Kultury w Żółkiewce zostały ogłoszone wyniki konkursu wielkanocnego. Jury w składzie: Anna Podgórska - dyrektor OKS, Katarzyna Oleszek - pracownik OKS, Łukasz Majkut - pracownik OKS oceniło prace uczniów. Jury w kategorii palma wielkanocna oceniając brało pod uwagę kompozycje, zastosowane materiały i pracochłonność wykonania. W kategorii stroik i kartki świąteczne oceniano pomysłowość i ogólne wrażenie. W kategorii pisanki wykonane metodą tradycyjną zwrócono uwagę na zastosowanie tradycyjnych wzorów i metod. W kategorii pisanek wykonanych dowolną techniką podczas oceny zwrócono uwagę na propozycję nowoczesnych zdobień i innowacyjnych technik. Staranność wykonania pracy było kryterium oceny w każdej kategorii.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe lokaty w konkursie:

W I grupie wiekowej - uczniowie klas 0 - III:

kategoria palma: Jury nie wyłoniło laureatów

kategoria stroik:

I miejsce - Kacper Kwieciński kl. II

kategoria kartki wielkanocne:

I miejsce - Natalia Szewczyk kl. III

kategoria pisanki wykonane metodą tradycyjną:

I miejsce - Klaudia Małysz kl. II

kategoria pisanki wykonane dowolną techniką:

I miejsce - Patryk Czop kl. III
II miejsce - Kacper Kwieciński kl. II
III miejsce - Amelia Pakuła kl. II
Wyróżnienie - Weronika Tomiło kl. II

W II grupie wiekowej - uczniów kl. IV - VI:

kategoria stroik:

I miejsce - Aneta Chwałek kl. VI
Wyróżnienie - Wiktoria Duklewska kl. IV
kategoria pisanki wykonane dowolną techniką:

I miejsce - Julka Kwiecińska
Wyróżnienie - Bartek Chwałek
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy również nagrody rzeczowe.
Gratulujemy nagrodzonym!

Untitled