Kraina zabaw "Jaś i Małgosia"

Dnia 17 marca 2016 roku o godz.08:30 dzieci klas 0- III ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie wyjechały na wycieczkę do krainy zabaw "JAŚ I MAŁGOSIA" w Zamościu. Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie zręczności, zwinności, szybkości i koordynacji ruchowej. Od godziny 09:30 do godziny 11:30 uczniowie bawili się wesoło pod opieką swoich wychowawczyń: Pani Bożeny Kwiatkowskiej, Renaty Rząd, Anny Chmura i Marii Koprucha. W krainie zabaw dzieci doświadczyły dużo humoru, uśmiechu, prawdziwej ekspresji emocjonalnej i przeżyć estetycznych. Miały do dyspozycji różnorodne zabawy: zjeżdżalnię dwutorową, suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnię trzytorową, tajemnicze labirynty, przejścia rurowe, trampolinę, mosty ruchowe i salki z zabawkami. Kraina zabaw "JAŚ I MAŁGOSIA" oferowała naprawdę wiele atrakcji. Wszystkie zabawki i strefy zabaw w tej sali zostały tak dobrane i zaprojektowane, by dzieci w trakcie zabawy, wspinania i harców mogły zwiększać sprawność ruchową, wzmacniać mięśnie, stawy i pokonywać lęki. Ich ciała w konsekwencji stawały się elastyczniejsze, szybsze i zwinniejsze. Dzieci były zaciekawione różnorodnymi formami rekreacji. Był to dla nich czas, który pomagał im stawać się osobowością pełną i wartościową zarówno na płaszczyźnie indywidualnej jak i społecznej. Bardzo cenne są takie chwile, ponieważ dzieci poprzez zabawę stają się osobowościami zrównaważonymi, zadowolonymi z chwili obecnej i bardziej przygotowanymi na niepowodzenia życiowe. Zabawa przygotowuje również uczniów do przyszłej pracy. Spełnia ona jedną z kluczowych ról w życiu każdego dziecka, dlatego należy ją szanować i traktować poważnie. Wpływa ona w dużej mierze na to, jakim w przyszłości stanie się człowiekiem. Dzieci zmęczone, ale jednocześnie bardzo zadowolone po szaleńczych zabawach wróciły o godzinie 12:30 do swoich domów. Każdy z nas czeka na zaczarowany czas dający chwile wytchnienia, spontaniczny uśmiech, ogromne zadowolenie, przestrzeń wolności i radości. Wszystkie dzieci już dzisiaj marzą o kolejnym wyjeździe do cudownej krainy zabaw.

Untitled