Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Święto Babci i Dziadka, to najpiękniejszy dzień, w których wnuczęta obdarzają swoich dziadków szczególnymi dowodami miłości. Tegoroczny dzień Babci i Dziadka w naszej szkole odbył się 21 stycznia o godz. 10:30.

Uczniowie klas 0 -III przygotowali wspaniałe występy na cześć naszych kochanych dziadków. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie tej uroczystości były panie: Bożena Kwiatkowska, Renata Rząd, Anna Chmura i Maria Koprucha. Na wstępie spotkania pani Dyrektor Marta Magier powitała wszystkich zebranych gości i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Część artystyczną rozpoczęła klasa II przedstawieniem pt: "Dziadek, stołek i rosołek" wg scenariusza Doroty Gellner. Następnie dzieci recytowały wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Babciom i dziadkom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Dziadkowie są najmilszymi odbiorcami "sztuki" dziecięcej. Po części artystycznej dzieci obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, a pani Maria Koprucha częstowała wszystkich gości cukierkami, które przynieśli dla dzieci dziadkowie. Na sali tradycyjnie jak co roku panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Gorące słowa podziękowania należą się Państwu Marii i Stanisławowi Cholewom, którzy przygotowali wspaniałą niespodziankę dla wszystkich dzieci - upiekli przepyszne ciasta. Po części oficjalnej Pani Maria Cholewa podziękowała Pani Dyrektor Szkoły i opiekunkom za przygotowanie tej uroczystości.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami w szkole.

Jedna ze znanych sentencji bł. Matki Teresy mówi: "Miłość zaczyna się w domu, i rozwija się w domu. Tu nigdy nie brak sposobności, aby ją okazać". Dziękujemy babciom i dziadkom za bezcenny dar jakim jest tworzenie domu, okazywanie ciepła, miłości, dobroci i zrozumienia. Dziękujemy za wkład w wychowanie najmłodszego pokolenia. Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w dniu ich występu. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Untitled