Jasełka w Kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła w Chłaniowie

Dnia 6 stycznia 2016 roku w święto Trzech Króli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie przedstawiły w Kościele parafialnym jasełka pt. "Noc nad Betlejem".

Św. Mateusz w Ewangelii pisze o Mędrcach ze Wschodu, którzy podążając za tajemniczą gwiazdą przybywają w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla, najpierw do pałacu Heroda, a potem do Betlejem. Jako wnikliwi obserwatorzy nieba, dostrzegli tajemniczą gwiazdę na Wschodzie. Pouczeni przez znawców Pisma, udali się do Betlejem, gdzie gwiazda zatrzymała się nad miejscem narodzin Jezusa. Weszli do domu i oddali Dziecięciu hołd. Złożyli Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. O tych wydarzeniach pięknie opowiedziały dzieci w jasełkach, które składały się z czterech scen: Wędrówka do Betlejem, Pastuszkowie przy trzodzie, Na dworze króla Heroda, Święta Rodzina w stajence i ich goście. Szczególnymi gośćmi w stajence u św. Rodziny byli Trzej Królowie, którzy składając swoje drogocenne dary, wzywają i nas do dawania świadectwa miłości. Kościół parafialny ten dzień stał się "małym Betlejem", a my świętując wraz z parafianami włączamy się do idącego przez wieki szeregu tych, którzy budują Nowonarodzonemu gospodę pośród ludzkich dróg, przekonani, że odkąd Syn Boży stał się człowiekiem i wyruszył na wędrówkę po drogach świata, odtąd można Go spotkać i kochać w drugim człowieku. Przesłaniem tegorocznych jasełek było, aby głębokie i radosne Święta Bożego Narodzenia stały się dla nas źródłem radości, nadziei i pokoju Dzieci starały się jak najpiękniej odegrać swoje role, wczuwały się w grane przez siebie postacie, były przejęte, ale jednocześnie radosne z możliwości występowania w tak wyjątkowym przedstawieniu. Ksiądz Proboszcz Jerzy Koma podziękował uczniom i paniom: Renacie Rząd, Dorocie Kiełbasa i Marii Koprucha za pięknie przygotowane jasełka. Słowa wdzięczności skierował również do pani Dyrektor Marty Magier za zawsze życzliwe zaangażowanie szkoły we współpracę z Parafią. Szczególnie osoby starsze, cieszyły się dziećmi, które grając swoje role dzieliły się talentami i wysiłkiem swojej pracy z innymi. Parafianie obdarzyli wykonawców serdecznymi i gromkimi brawami. Niespodzianką od Księdza Proboszcza był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Księdzu Proboszczowi i wszystkim uczestnikom mówimy serdeczne Bóg zapłać! - DZIĘKUJEMY! Życzymy wszystkim parafianom, aby błogosławieństwo Bożej Dzieciny zapewniło zdrowie i wszelką pomyślność oraz pomogło każdemu podjąć z nowym entuzjazmem codzienne zadania w Nowym Roku 2016.

Untitled