Święty Mikołaj - potężna jest dobroci moc

Na niezwykłego gościa - św. Mikołaja z nieskrywaną niecierpliwością czekały wszystkie dzieci naszej szkoły. Niespodziewanie, w piątek 4 grudnia 2015 r. odwiedził nas święty Biskup z Miry.

Najpierw sprawdził, czy wszystkie dzieci były grzeczne, posłuszne rodzicom i czy pilnie się uczyły. Dopiero po krótkich rozmowach z uczniami wręczył im upragnione prezenty. Następnie odwiedzał kolejno klasy 0 - VI. W salach panował gwar. Przy rozpakowywaniu podarunków radości nie było końca. Cieszyli się wszyscy, mali i duzi. Nic się nie ukryło przed czujnym okiem św. Mikołaja. Patron Dobroci był oczarowany tak miłym powitaniem dzieci, ich odpowiedziami i piosenkami. Św. Mikołaj również został obdarowany przez dzieci. Otrzymał podziękowania oraz życzenia długiego zdrowia. Na pożegnanie Niezwykły Gość podziękował za tak wdzięczne przyjęcie, przyjazny uśmiech i radość, a także zapowiedział, że na pewno wróci do naszej szkoły za rok i przywiezie cały worek prezentów.

Każdego roku kiedy św. Mikołaj przychodzi do naszej szkoły na twarzach uczniów spontanicznie pojawiają się rysy dobroci i serdeczny uśmiech. Potężna jest dobroci moc - śpiewamy w jednej z piosenek. To jest prawdą. Zwykłe gesty ludzkiej dobroci, wyrozumiałości, przebaczenia niosą w sobie moc przemiany. Dobroć św. Mikołaja uczy nas, jak innym sprawiać radość, nieść dobro. W dzisiejszych czasach gesty dobroć i życzliwość stają się "balsamem" na wiele ran. Obdarować innych "wymarzonym" prezentem, to znaczy obdarować miłością. Prawdziwa miłość ma moc - ona po prostu przemienia ludzkie serce.

Untitled