19. Jesienny Konkurs Recytatorski Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie

9 listopada 2015 roku o godzinie 9:00 w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbył się 19. Jesienny Konkurs Recytatorski Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Temat konkursu brzmiał: "Świat jest teatrem".

Założenia programowe:

Obchodzimy w tym roku jubileusze: 250-lecia Teatru Publicznego a także 130. rocznicę urodzin St. Ignacego Witkiewicza - Witkacego i 100. rocznicę śmierci jego ojca, Stanisława Witkiewicza. Organizatorzy 19. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zachęcają do poszukiwania repertuaru związanego z teatrem jako miejscem, gdzie wszystko się może zdarzyć. Zależy nam, by recytatorzy mówili teksty zaskakujące, uruchamiające wyobraźnię słuchaczy. Zabierzcie nas w podróż pełną niespodzianek ... Uczestnicy prezentują repertuar z zakresu literatury polskiej i obcej, pochodzący z dowolnego okresu literackiego. Nie chcemy ograniczać pola poszukiwań. Młodsi recytatorzy mogą np. sięgnąć po fragmenty baśni i legend, ulubionych książek, ale również do wierszy obrazujących pewną historię. Starszych zachęcamy, by sięgali po fragmenty dramatów i komedii, teksty satyryczne i liryczne, a nawet anegdotyczne, kojarzące się z teatrem. Kierujcie się słowami W. Szekspira: Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają. Recytatorzy prezentowali jeden dowolnie wybrany utwór, w czasie nieprzekraczalnym do 3 minut.

W konkursie udział wzięły trzy uczennice z klasy V:

  1. Diana Krzysztoń - Zygmunt Marek Miszczak "O tym, jak Jasio chciał być dorosły".
  2. Małgorzata Chwałek - Wiera Badalska "Ballada o królewnie, która na wszystko kręciła nosem".
  3. Karolina Magier - Natalia Usenko "Czarna krowa".
Diana Krzysztoń zajęła 3. miejsce, natomiast Małgosia Chwałek - 2. miejsce. Uczennice zostały zakwalifikowane do powiatowego etapu konkursu, który ma się odbyć 13 listopada 2015 roku.

Gatulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziewczynki przygotowała Dorota Kiełbasa - opiekun koła teatralnego "Tremo".

Ilość odsłon

monitoring pozycji

Untitled