安i皻o Odzyskania Niepodleg這軼i

Dnia 10 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Ch豉niowie odby si uroczysty apel z okazji 安i皻a Niepodleg這軼i, kt鏎y przygotowali uczniowie ko豉 teatralnego "Tremo" pod kierunkiem pani Doroty Kie豚asa.

W uroczysto軼i wzi瘭i udzia nauczyciele oraz uczniowie z klas IV - VI.

Apel wprowadza w atmosfer wydarze poprzedzaj帷ych dat 11 listopada 1918 roku. W skr鏂ie zobrazowano sytuacj polityczn kraju, jaka mia豉 miejsce przed odzyskaniem przez Polsk niepodleg這軼i. Jednak najwi瘯szy nacisk po這穎no na ukazanie ducha narodu polskiego, kt鏎y w czasie 123 lat niewoli stale wychodzi z inicjatyw walki za ojczyzn. Przypomniano daty trzech najwa積iejszych powsta narodowych, podkre郵aj帷 wk豉d najm這dszych ich uczestnik闚. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utwor闚 literackich pozwoli造 zrozumie rozterki i uczucia walcz帷ych o niepodleg這嗆.

Ilo嗆 ods這n

Untitled