Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 1 września 2015 roku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

Poprzedziła ją uroczysta Msza Święta w Kościele św. Mateusza w Chłaniowie, którą odprawił ks. Jerzy Koma. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie rozpoczęła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas III, IV, V i VI pod kierunkiem P. Marii Koprucha i P. Renaty Rząd. Serdeczne słowa powitania Pani dyrektor Marta Magier skierowała do społeczności szkolnej, z radością przywitała wszystkich uczniów, szczególnie tych najmłodszych. Następnie przedstawiła wychowawców klas 0-VI.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z osiągnięć dzieci. Pani dyrektor podkreśliła, że nadchodzący rok szkolny będzie przebiegał pod hasłem szkoły otwartej na sztukę, kulturę, sport we współpracy z lokalnym środowiskiem.

Po uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Na zakończenie inauguracji nowego roku szkolnego uczniowie kl. IV, V i VI wraz z opiekunami udali się pod pomnik, aby oddać hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom Chłaniowa i Władysławina.

Untitled